Híreink & bejegyzéseink

A VPS-ekről pár szóban blog OG kép

A VPS-ekről pár szóban

Saját honlapot szeretnénk vagy egy meglévő számára akarunk biztonságosabb és gyorsabb hátteret? Ebben az esetben érdemes megismerkedni a VPS hosting kifejezéssel, ami rengeteg problémánkra lehet megoldás egyszerre.

Mi az az RSS? blog OG kép

Mi az az RSS?

Ez a bejegyzés a Really Simple Syndication, közismertebb rövidítései szerint RSS. Elmagyarázzuk, mi az RSS, hogyan működik, és mi a fő felhasználási területe a tartalom szindikálására.

Miért kell webtárhely egy honlaphoz? blog OG kép

Miért kell webtárhely egy honlaphoz?

Aki nem túl járatos a weboldalak működésében, az gyakran meglepődik rajta, hogy nemcsak domain névre van szükség egy honlap elkészítéséhez, hanem egy megfelelő tárhelyre is, aminek ugyanúgy megvannak a maga bérleti költségei.

Mire figyeljünk managed felhőszolgáltatásnál? blog OG kép

Mire figyeljünk managed felhőszolgáltatásnál?

Amikor a vállalkozások a felhőbe költöznek, nem feltétlenül rendelkeznek megfelelő informatikai tapasztalattal vagy idővel ahhoz, hogy megfelelően gondoskodjanak az olyan feladatokról, mint a felügyelet, az optimalizálás és az erőforrás-kezelés, amelyek a felhőinfrastruktúra kezelésének szerves részét képezik. A megoldás a menedzselt felhőszolgáltatások választása, ahol ezeket és más feladatokat a szolgáltató látja el. Ahhoz azonban, hogy ez sikeres legyen, elengedhetetlen, hogy a vállalkozás a megfelelő felhőmegoldási partnert válassza. Itt elmagyarázzuk, mit kell keresnie egy menedzselt felhőszolgáltatóban.

Hogyan hat az SSL a SEO-ra? blog OG kép

Hogyan hat az SSL a SEO-ra?

Minden weboldal tulajdonosnak szem előtt kell tartania a keresőoptimalizálást, vagyis a SEO-t (Search Engine Optimization), hogy könnyen megtalálható legyen a keresőmotorokban. Az SSL (Secure Sockets Layer) pedig egy olyan biztonsági protokoll, amely az interneten keresztül történő adatátvitel során védi a felhasználók személyes adatait. De vajon hogyan hat az SSL a SEO-ra? Az alábbiakban megtudhatja, miért fontos a keresőoptimalizálás szempontjából.

CVE-2023-20593/Zenbleed blog OG kép

CVE-2023-20593/Zenbleed

2023. július 24-én az AMD biztonsági közleményt adott ki, amely a Zen2 számítógépes processzor mikroarchitektúrájában található sebezhetőséget tárta fel. Az AMD által “Cross-Process Information Leak”-nek nevezett sebezhetőséget “Zenbleed” néven is ismerik. A CVE-2023-20593 címkével ellátott és az AMD által közepesnek minősített probléma lehetővé teszi a támadó számára, hogy bizonyos körülmények között hozzáférjen a CPU által feldolgozott érzékeny információkhoz. A probléma az AMD Zen2 alapú processzorokon futó összes szoftvert érinti, beleértve a virtuális gépeket, homokozó dobozokat, konténereket és folyamatokat. A kihasználó szoftver valószínűleg elérhető, és várhatóan hamarosan előfordulnak majd a sebezhetőségen alapuló támadások.

A különböző IP-címosztályok magyarázata blog OG kép

A különböző IP-címosztályok magyarázata

A mai digitális világban az eszközök közötti kommunikáció elengedhetetlen a vállalkozások és a magánszemélyek számára egyaránt. Az e-mailek küldésétől a videók streamingjéig minden online tevékenységünk az eszközök közötti adatátviteltől függ. Itt jönnek képbe az IP-címek, amelyek lehetővé teszik az eszközök számára az egymással való kommunikációt, és biztosítják, hogy az adatok a megfelelő célállomásra kerüljenek. Ebben a cikkben megvizsgáljuk, hogy mik az IP-címek és a különböző osztályaik, miért nélkülözhetetlenek az eszközök közötti kommunikációhoz, és hogyan működnek.

Mi az a VPS hosting és hogyan működik? blog OG kép

Mi az a VPS hosting és hogyan működik?

Megbízható és minden igényt kielégítő hátteret keresünk weboldalunk számára? Ha igen, akkor már biztosan találkoztunk a VPS tárhely vagy VPS hosting kifejezésekkel, melyek elsőre talán nem tűnnek egyértelműnek, de aktuális cikkünkben most mindent összegyűjtöttünk, amit tudni kell róluk.

A DDoS-támadások legforgalmasabb hete a július 4-ei hét blog OG kép

A DDoS-támadások legforgalmasabb hete a július 4-ei hét

Annak ellenére, hogy a DDoS-támadások ma már mindennaposak az olyan napokon, mint a Cyber Monday, a Lumen DDoS mitigation szolgáltatás adatai azt mutatják, hogy 2021-ben és 2022-ben a július 4-i amerikai ünnepet közvetlenül megelőző napok voltak a DDoS-támadások legforgalmasabb hete. A Lumen 2022. negyedik negyedévi DDoS-jelentése egy másik dologra is fény derült, amely azt az előrejelzést tartalmazza, hogy 2023 folyamán a támadók úgy tervezik majd a támadásaikat, hogy azok egybeessenek a fontos fesztiválokkal és kulturális alkalmakkal.

Mi az a webtárhely és hogyan válasszuk ki a megfelelőt? blog OG kép

Mi az a webtárhely és hogyan válasszuk ki a megfelelőt?

Amennyiben saját honlapot szeretnénk készíteni – vagy készíttetni egy szakemberrel –, akkor elengedhetetlen hozzá megfelelő webtárhelyet vásárolni a domain név regisztráció mellé.

Milyen típusú SSL tanúsítványt válasszak? blog OG kép

Milyen típusú SSL tanúsítványt válasszak?

Az internetes forgalom biztonságának növelése érdekében a weboldalaknak SSL-tanúsítványt (Secure Sockets Layer) kell használniuk. Az SSL-tanúsítványok titkosítják a weboldalak és a felhasználók közötti adatforgalmat, ezzel megakadályozva az adatok illetéktelen elérését vagy módosítását. Ebben a blogbejegyzésben bemutatjuk a különböző típusú SSL-tanúsítványokat, és segítünk eldönteni, melyik a legjobb választás az Ön számára.

SPF: Az e-mail hamisítás megelőzésének és ügyfelei védelmének kulcsa blog OG kép

SPF: Az e-mail hamisítás megelőzésének és ügyfelei védelmének kulcsa

A kiberbiztonsági fenyegetések egyre összetettebbé válása arra kényszerítette a szervezeteket, hogy extra óvintézkedéseket tegyenek, amikor ügyfeleik védelméről van szó a rosszindulatú szereplőkkel szemben. Ahogy a technológia folyamatosan fejlődik és bővül, a rosszindulatú szereplők támadásainak kockázata exponenciálisan nő. Az e-mail hamisítás és az ebből eredő biztonsági kockázatok megelőzésének egyik leghatékonyabb módja az SPF (Sender Policy Framework) rekordok bevezetése a szervezet e-mail kiszolgálórendszerében.

Mi az a tartalomszolgáltató hálózat (CDN)? blog OG kép

Mi az a tartalomszolgáltató hálózat (CDN)?

A CDN a “Content Delivery Network” (tartalomszolgáltató hálózat) rövidítése, amely szerverek csoportjára utal, amelyek képesek együttműködni. Ezek a szerverek földrajzilag vannak elosztva, hogy a tartalmat gyorsabban tudják online eljuttatni a világ minden táján. A CDN nem a tartalom tárhelye, ehelyett segít a tartalom gyorsítótárba helyezésében a hálózat szélén, javítva a weboldal teljesítményét a különböző régiókban.

Hogyan regisztrálhatok .hu-s domain nevet blog OG kép

Hogyan regisztrálhatok .hu-s domain nevet

Amennyiben egy vállalkozás magyar székhellyel rendelkezik, elsődlegesen a hazai piacra és vásárlókra koncentrál, akkor leendő weboldalához .hu végződésű domain név regisztrációja ajánlott.

Megjelent a CloudLinux OS 9.2 blog OG kép

Megjelent a CloudLinux OS 9.2

A CloudLinux OS csapata örömmel jelenti be a 9.2-es verzió megjelenését, amely számos változtatást és funkciót tartalmaz az AlmaLinux kiadásához képest. Ez az iteráció a munkaterhelések, alkalmazások és szolgáltatások különböző környezetekbe való racionalizálására törekszik, miközben könnyebbé teszi a kevesebb idő és erőfeszítés igénybevételével történő kezelésüket. Ezzel együtt a felhasználók olyan továbbfejlesztett biztonsági intézkedésekre számíthatnak, mint a SCAP profil és az Ansible tartalom, valamint a hatékonyabb rendszerellenőrzések a jobb biztonsági menedzsment és a megfelelőségi előírások szigorúbb betartása érdekében. A 9.2-es verzió emellett az alkalmazásfolyamokat is javítja a frissített fordítókkal, futásidejű nyelvekkel, adatbázisokkal és webkiszolgálókkal.

Fizetős vagy ingyenes webtárhely? Mikor és melyiket válasszuk? blog OG kép

Fizetős vagy ingyenes webtárhely? Mikor és melyiket válasszuk?

Egy honlap elkészítésekor a megfelelő domain kiválasztása után az egyik legfontosabb kérdés, hogy milyen tárhelyet válasszunk hozzá?

Megjelent a Rocky Linux 8.8 blog OG kép

Megjelent a Rocky Linux 8.8

Örömmel tudatjuk, hogy a Rocky Linux 8.8 már elérhető x86-64 és aarch64 architektúrákra is. Felhívjuk figyelmét, hogy az alábbi információk tartalmazzák a lehetséges problémákat, valamint a verzióban található változások részletes listáját.

AlmaLinux 8.8 elérhető blog OG kép

AlmaLinux 8.8 elérhető

Az AlmaLinux OS Foundation büszkén jelenti be az AlmaLinux OS 8.8 kódnevű “Sapphire Caracal” kiadás általános elérhetőségét!