Megjelent a WordPress 6.1.1
Pontosan két héttel a WordPress 6.1 (kódneve Misha) kiadása után most egy kisebb frissítés is elérhető a WordPress 6.1.1 kiadásában.
Pontosan két héttel a WordPress 6.1 (kódneve Misha) kiadása után most egy kisebb frissítés is elérhető a WordPress 6.1.1 kiadásában.
Ha nagyon éles szemmel nézi a webcímeket a böngészője felső sávjában, valószínűleg észrevette már bármely weboldal címének legelső részét, a “HTTP” vagy “HTTPS” betűket. De mi is az a HTTP, és hogyan működik? Vessünk egy pillantást a ragasztóra, amely összetartja a webet.
Örömmel adjuk hírül, hogy megjelent a Rocky Linux 8.7 stabil verziója. Ez a kiadás a Red Hat Enterprise Linux 8.7-ből származik, és jelenleg x86_64 és aarch64 architektúrákra egyaránt elérhető.
Jó hírunk van az AlmaLinux használóinak! Az AlmaLinux OS Alapítvány büszkén jelenti be az AlmaLinux OS 8.7 verzió - “Stone Smilodon” kódnevű - kiadás megjelenését.
Beszéljünk valamiről, ami szinte minden egyes weboldal számára fontos: a sebesség optimalizálásáról. Ahhoz, hogy erről beszélhessünk, meg kell említenünk egy lényeges kulcsszereplőt: a CDN-t. A CDN fontos szerepet játszik a webhely sebességének optimalizálásában. Sokan azonban nem ismerik, hogy egy tartalomszolgáltató hálózat (CDN) hogyan befolyásolja a sebesség optimalizálását.
A dedikált szerver vagy dedikált szerver hosting pontosan az, mint a neve is sugallja: egy teljesen az Ön weboldalának szentelt szerver.
A Kubuntu csapat örömmel jelenti be, hogy megjelent a Kubuntu 22.10 kiadása, amely a “gyönyörű” KDE Plasma 5.25 verziójával érkezik, amely egyszerű, de erőteljes is egyben.
Ha kisvállalkozóként weboldala van, vagy személyes blogja, viszonylag alacsony látogatószámmal (egy nagy forgalmú oldalhoz képest), a klasszikus osztott tárhely valószínűleg a legideálisabb megoldás az Ön számára.
A domain név az, amit a webböngésző címsorába ír be, amikor meg akar látogatni egy webhelyet, ha nem a webszerver IP-címét adja meg. A domain nevek lehetnek alfanumerikusak, ami azt jelenti, hogy betűket és számokat, valamint néhány nagyon korlátozott jelet is tartalmazhatnak.
A domain név egy cég (vagy akár magánszemély) egyik legfontosabb és legértékesebb eszköze. Ha elveszíti felette az ellenőrzést a regisztráció elévülésével, vagy csalás, illetve hacker támadás miatt, akkor elveszítheti weboldalának teljes forgalmát, aminek a felépítése akár évekig is eltarthatott.
Mivel a kiberbűnözői tevékenység nem csak növekszik, hanem egyre kifinomultabbá is válik, az IT rendszerek megvédése mindenki szervezet számára prioritást élvez. Azok számára, akiknek dedikált szervereket (vagy VPS-t) kell használniuk, még nagyobbak a kibertámadás áldozatává válás lehetséges következményei. Itt megosztunk néhány egyszerű ötletet a biztonság fokozására.
Napjaink internetének egyik legégetőbb problémája a DDoS támadások. Mivel botnetek felhasználásával viszonylag olcsón lehet támadást indítani, azonban mivel a célzott szolgáltatónál már nagy mennyiségben érkezik a támadó forgalom, annak kiszűrése - úgy, hogy a szolgáltatások végig elérhetőek maradjanak - nem feltétlenül triviális.
A Linux Ext2 és Ext3 fájlrendszere mára elavulttá vált, azonban sajnos még találkozni olyan szerverekkel ahol ezeket használják. Itt az ideje átalakítani a régi fájlrendszereket a legújabb, EXT4-re. Az Ext4 fájlrendszer gyorsabb és megbízhatóbb, mint a korábbi verziók.
A Swap egy olyan lemezterület (vagy fájl), amelyet akkor használnak fel az operációs rendszerek, ha a fizikai RAM megtelik, vagy kezd megtelleni. Ha egy Linux rendszerben kezd elfogyni a memória, a kernel elkezdi az inaktív (régen vagy egyáltalán nem használt) memória területeket elhelyezni a SWAP területre, ezzel is memóriát szabadítva fel.
A cPanel nemrég bejelentette, hogy a 108-as verzióban, amely várhatóan 2022 decemberében vagy 2023 januárjában érkezik, eltávolítja a Horde webmail támogatását. Ez a döntés jelentős változást hoz a cPanel-felhasználók számára, mivel a Horde helyett a jövőben kizárólag a Roundcube kerül integrálásra.
Még idén januárban a müncheni regionális bíróság 100 eurós kártérítés megfizetésére kötelezte egy webhely üzemeltetőjét, amiért weboldalára a Google Fonts betűtípusokat a Google CDN-ből ágyazta be, így a látogatók beleegyezése nélkül továbbította az IP címeket a Google-nek.
Az osztott tárhely nagyszerű kis, mérsékelt forgalmú weboldalak számára, de kezdő tárhelycsomagként soha nem fogja ugyanazt a sebességet és teljesítményt nyújtani, mint a VPS, a felhő vagy a dedikált szerver. Ez azonban nem jelenti azt, hogy semmit sem tehet a megosztott tárhelyen működő webhely felgyorsítása érdekében, ha a betöltési és válaszidők lassúak. Ha a webhelye sebességének optimalizálásának módjait keresi, itt van, hogyan teheti meg.
Ha WordPress weboldalt szeretne készíteni és futtatni, szüksége lesz webtárhelyre.